Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЯК І ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ЮРИДИЧНУ ПІДТРИМКУ?
Згідно зі статтею 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. Однак далеко не кожна людина знає, як реалізувати це конституційне право, особливо, враховуючи невисокий розмір власних доходів.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ПРОФЕСІЙНОГО ЮРИСТА?
Кожен з нас, мабуть, зіштовхувався із ситуацією, коли певному захворюванню можна було б запобігти або вилікуватись якнайшвидше, якби ми вчасно звернулися до лікаря. Так само і в сфері правових відносин. Чим більше ми покладатимемося на власні сили і будемо зволікати зі зверненням до юриста, тим тяжче буде виправити ситуації і дорожче нам це може обійтися.
КОЛИ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЮРИСТА?
- При укладенні договорів на значні суми, щодо цінного майна, нерухомості або з серйозними для Вас зобов'язаннями.
- При укладенні кредитних, іпотечних, депозитних, страхових договорів на значну суму.
- У відносинах з органами влади, якщо самостійно розібратися не вдається.
- Якщо вас намагаються притягнути до кримінальної або адміністративної відповідальності.
- При здійсненні підприємницької діяльності.
- При виникненні суттєвих спорів (конфліктів), в тому числі для ведення судових справ.
- Юрист, який при спілкуванні з Вами постійно відволікається на інші справи, не виявляє ввічливості, вживає лайливі слова.
- Він обіцяє швидко вирішити Вашу проблему до того, як Ви встигли повністю розповісти про неї.
- Він пропонує Вам вирішити проблему незаконним шляхом, наприклад, занісши хабара чиновнику чи судді, та ще й пропонує при цьому свої послуги.
- Він хвалиться своїми зв'язками в усіх органах влади.
- Він має погану репутацію та негативні рекомендації інших клієнтів.
- Він дає Вам роз'яснення, яких Ви не можете зрозуміти, навіть після Ваших прохань про уточнення.
Далеко не кожен юрист буде вислуховувати розповідь про все Ваше життя. У цьому випадку він може зупинити Вас і, задаючи конкретні питання, з'ясувати юридичні аспекти проблеми. Не сприймайте таке ставлення як свідчення недостатньої кваліфікації юриста. Якщо Ви шукаєте заспокоєння і розради, Вам краще звернутися до психолога.
ЯКОЮ МОЖЕ БУТИ ДОПОМОГА ЮРИСТА?
- Під час укладення договору юрист проаналізує запропонований договір, чи складе його для Вас. Професійно складений договір захистить Вас від можливих випадків обману або виникнення несприятливих наслідків.
- В конфліктній ситуації під час ведення переговорів. Юрист допоможе Вам відстояти Ваші права та інтереси.
- У відносинах з органами влади юрист допоможе залишатися в правовому полі і уникнути порушення Ваших прав та інтересів.
- При зверненні до суду. Це допоможе звернутися до належного суду та грамотно скласти позовну заяву. Також, юрист може представляти Вас в суді.
ПЛАТНА ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА
ЮРИДИЧНІ ФІРМИ, АДВОКАТСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ АБО ІНДИВІДУАЛЬНІ АДВОКАТИ
Набір послуг, які ними надаються, зазвичай однаковий, але деякі з них спеціалізуються на певних сферах, -наприклад, супровід комерційних відносин, оподаткування, цивільні та сімейні справи, спадкування, кримінальне право, супровід судових спорів тощо. Послуги є платними. Розмір оплати може залежати від складності проблеми, тривалості її вирішення, досвідченості юриста та навіть місцевості.
БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА
ЯКУ БЕЗКОШТОВНУ ДОПОМОГУ МОЖНА ОТРИМАТИ?
- Про свої права та можливості щодо їх реалізації.
- Правову консультацію щодо способів вирішення Вашої проблеми.
- Роз'яснення законодавства та допомогу у складанні необхідних правових документів (наприклад, заяв, запитів, звернень тощо).
- В деяких випадках Вам нададуть допомогу щодо супроводу Вашої справи в суді чи іншому державному органі.
ХТО НАДАЄ БЕЗКОШТОВНУ ЮРИДИЧНУ ДОПОМОГУ?
1. ГРОМАДСЬКІЙ ПРИЙМАЛЬНІ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
Громадські приймальні існують в усіх 24 областях України, Автономній Республіці Крим та містах Києві
і Севастополі. Найчастіше вони знаходяться у приміщеннях обласних державних адміністрацій. Інформацію щодо адрес та контактів громадських приймалень можна знайти на сайті Міністерства юстиції України www.minjust.gov.ua
2.центри правових консультацій та
офіси громадського захисту
Експерементальні центри, що фінансуються міжнародними та українськими приватними фондами. Перші такі центри були створені у містах Харкові, Хмельницькому та Білій Церкві Київської області.
В центрах правових консультацій надають базові правові консультації з будь-яких питань правової сфери і можуть забезпечити юридичний супровід Вашої цивільної чи адміністративної справи.
В офісах громадського захисту адвокати надають висококваліфіковану допомогу щодо захисту правових інтересів малозабезпечених осіб, яких підозрюють або обвинувачують у вчиненні злочинів.
Отримати допомогу можна як під час особистого прийому юристом центру, так і телефоном або й через Ін-тернет на Інтернет порталі www.pravo.prostir.ua
3.приймальні громадських організацій
В Україні діють сотні громадських організацій, багато з яких безкоштовно надають правову допомогу вразливим верствам населення через громадські приймальні.
Зазвичай Ви можете дізнатися про них, зателефонувавши до Вашої сільської чи міської ради або знайти їх контакти в Інтернеті.
4.юридичні клініки
Безкоштовні юридичні консультації, що надаються на базі юридичних факультетів університетів.
Консультації та правову допомогу у цих клініках надають студенти-правники старших курсів під керівництвом викладачів.
Знайти найближчу до Вас консультацію можна на цьому веб-сайті www.legaldinics.org.ua