flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Відповідальною особою за організацію доступу до правосуддя маломобільних та інших груп населення в Шацькому районному суді Волинської області визначено судового розпорядника Згоранець Антоніну Анатоліївну (наказ суду від 25.10.2016 № 39/01-06.1). Відповідальна особа та працівники Шацького районного суду Волинської області ознайомлені з правила спілкування з вищезазначеними категоріями населення.

Рекомендації щодо правил поведінки відповідальних осіб з особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення

З питань, що стосуються людини з інвалідністю, важливо завжди памятати, що потрібно звертатись безпосередньо до цієї людини, а не до супроводжуючої її особи.

Етика спілкування та допомога людині з інвалідністю

НАЙГОЛОВНІШЕ: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь.

Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю

Загальні положення

Людина з порушенням зору, або незряча людина

Особи, які користуються кріслом колісним

Особи з порушеннями слуху, або глуха людина

Особи з затримкою розумового розвитку

(Матеріал використаний з розділу «Етика спілкування» Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея  людей з інвалідністю України»: http://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/)

 Головний вхід та пандус