Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З розвитком цифрових технологій життя стає комфортнішим. Дуже багато дій можливо зробити за допомогою телефона, комп'ютера, інтернету. Також можна отримати судову повістку на мобільний телефон в sms-повідомленні.
З 01 жовтня 2013 року у всіх місцевих та апеляційних загальних судах запроваджено порядок щодо надсилання судами учасникам судового процесу та кримінального провадження текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень.
Для отримання тексту судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення учаснику судового процесу потрібно подати до суду заявку про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення у відповідній справі.
Таку заявку можна роздрукувати із сайту судової влади України - https://court.gov.ua/sud1509/ та заповнити свої дані або ж оформити таку заявку безпосередньо в суді. У випадку зміни номеру мобільного телефона чи за наявності обставин, які перешкоджають отриманню ним тексту судової повістки шляхом SMS-повідомлення, учасник справи повинен невідкладно подати до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику.
Важливо звернути увагу, що судова повістка в SMS-повідомленні може бути надіслана судом учаснику лише після подання ним до суду заявки про намір отримати судову повістку в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення. Якщо особа не подавала такої заявки до суду, але отримала повістку в SMS-повідомленні, то вважається що суд неналежним чином повідомив особу про дату, час і місце судового засідання.
Сторони, інші учасники судового процесу, які не мають можливості з’явитись у судове засідання у зв’язку з перебуванням в іншому населеному пункті, можуть подати клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з усіма правами та обов’язками, передбаченими відповідним процесуальним законодавством. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п’ять днів до відповідного судового засідання. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.